Loading

777 777 020

Bridgestone Blizzak LM005 sbírá úspěchy v testech zimních pneumatik i v roce 2022

Bridgestone Blizzak LM005 sbírá úspěchy v testech zimních pneumatik i v roce 2022

  • 2022 je pro pneumatiku Bridgestone Blizzak LM005 dalším úspěšným rokem – v letošních testech zimních pneumatik ji na stupně vítězů zařadily časopisy Auto Express, Auto Zeitung a Auto Bild Sportscars.
  • Vlajková loď v nabídce zimních pneumatik Bridgestone zvítězila od své premiéry před třemi roky ve více než 17 odborných testech.[1]
  • Bridgestone Blizzak LM005 je s přicházející zimou ideální volbou pro řidiče, kteří hledají optimální provozní vlastnosti na mokru, sněhu nebo ledu, jež jim pomohou překonat i nejnáročnější zimní podmínky.

Zimní měsíce se blíží a teploty klesají k jednociferným hodnotám. O víkendu už sněžilo, a sezóna přezouvání na zimní pneumatiky je tak nyní v plném proudu. Nepřekonatelnou volbou přitom zůstává pneumatika Bridgestone Blizzak LM005, která od svého uvedení na trh v roce 2019 získává ocenění každý rok. Pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 zvítězila v letech 2020–2022 ve více než 17 odborných testech[1] a i v roce 2022 se pravidelně objevuje na nejvyšších příčkách výsledkových listin testů zimních pneumatik.

Pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 se stala vítězem testu zimních pneumatik 2022 časopisu Auto Bild Sportscars.[2] Vlajková loď v nabídce zimních pneumatik Bridgestone poskytuje podle časopisu Auto Bild Sportscars „vyvážené provozní vlastnosti, dobré zimní kvality a žádné chyby“, a proto v testu obdržela hodnocení „příkladná“.

Časopis Auto Bild Sportscars zdůraznil u pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005 její vítězné atributy: „velmi dobré kvality na sněhu, vysokou preciznost řízení, dynamickou ovladatelnost na mokru a suchu, krátké brzdné vzdálenosti na sněhu a mokru, příjemný jízdní komfort a valivý odpor, který šetří palivo“.

Výše uvedený výsledek následoval po úspěších v nedávných testech zimních pneumatik, které zveřejnily časopisy Auto Express a Auto Zeitung. V nich se pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 umístila na stupních vítězů třetím rokem v řadě. Klíčem k uvedeným úspěchům byly nejkratší brzdné vzdálenosti na mokru a vrcholné výkony v disciplínách brzdění a ovladatelnosti na suchu.

Časopis Auto Zeitung ve svém testu zimních pneumatik vyzdvihl trvalé kvality a vynikající provozní vlastnosti pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005 v náročných podmínkách. Vlajková loď v portfoliu zimních pneumatik Bridgestone se v testu celkově umístila na druhém místě, přičemž časopis Auto Zeitung nešetřil chválou za „extrémně dobré“ provozní vlastnosti na mokrých a suchých silnicích. Pneumatika absolvovala testy aquaplaningu s „nejlepšími výsledky“. Časopis Auto Zeitung k tomu ještě dodal: „Adheze při měření brzdění a testování ovladatelnosti je pozoruhodná.“

Před výše uvedeným testem dosáhla pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 pozoruhodných výsledků také v testu zimních pneumatik 2022 časopisu Auto Express. Pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 nenašla přemožitele v testech brzdění i ovladatelnosti na mokru a v celkovém žebříčku obsadila zasloužené druhé místo.

Bridgestone Blizzak LM005 je před přicházející zimní sezonou ideální volbou pro řidiče, kteří hledají optimální provozní vlastnosti na mokru, sněhu nebo ledu. Bridgestone využil při vývoji pneumatiky Blizzak LM005 výsledky výzkumu, jehož se zúčastnilo 20 000 řidičů z celé Evropy. V provozních vlastnostech pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005, která nabízí vynikající ovladatelnost a bezpečnost ve všech zimních podmínkách, se tak odráží silné porozumění pro očekávání řidičů i výzvy, jimž v reálném provozu čelí.

Testy během vývoje probíhaly v různých sněhových podmínkách, aby byly zajištěny nejlepší celkové provozní vlastnosti. Bridgestone Blizzak LM005 díky tomu podává vynikající výkony na sněhu i ledu, a poskytuje nejlepší adhezi na mokru a brzdění ve své třídě[3] – to jsou atributy, s nimiž Bridgestone Blizzak LM005 ohromuje a vítězí v testech i tři roky po svém uvedení na trh.

________________________________________________________________________

[1] 2020: ADAC, TCS, ÖAMTC, Auto Motor und Sport, AUTO Straßenverkehr, ACE/ARBÖ/GTÜ, Auto EXPRESS, AUTOBILD Sportscars, Auto Zeitung, Auto Zurnal. 2021: Auto Motor und Sport, AUTO Straßenverkehr, Auto Zeitung, Auto EXPRESS, Motors. 2022: AUTOBILD Sportscars, Tyre Reviews

[2] https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2022-245-40-r-19-22179731.html

[3] Testy uskutečnila organizace TÜV SÜD na žádost společnosti Bridgestone v období od října do listopadu 2018 na zkušebních polygonech ATP Papenburg (Německu) v případě testů na suchu a mokru a SPG ve Švédsku v případě testů na sněhu a ledu. Testovacím vozem byl VW Golf 1.6 VII na pneumatikách rozměru 195/65 R 15. Blizzak LM005 v porovnání s provozními vlastnostmi hlavních konkurentů ve stejném segmentu: Continental WinterContact TS860, Michelin Alpin 6, Goodyear UltraGrip 9, Pirelli Cinturato Winter. Příloha ke zprávě č. [713139853-BM]

ZDROJ: Bridgestone

Sibom Admin